1
2
  • Avrupa Sesli Chat Sistesi

    Kameralı Seslichat, Sohbet Sitesi

    Avrupa'nın en büyük kameralı web sitesi, bütün kullanıcılarına ücretsiz mkanlar sunmakta.

Anasayfa » Ünlüler ve Resim Galerisi » Simge Tertemiz Kimdir

Simge Tertemiz Kimdir

Simge Tertemiz HayatıSimge Tertemiz Kimdir, Biyografisi, ve Hakkında Bütün Bilgiler.
10 Ocak 1988 yılında Hatay’ın İskenderun ilçesinde, doğmuştur. Bir Alevi ailenin, kızıdır. Annesi ve babası, ayrı yaşamaktalar. Babasi Hatay’ın, İskenderun ilçesinde, annesi ise istanbul’da hayatını sürdürmekte.

Ailece Emel Sayın hayranı olan, bu aile, Simgenin annesi, Simgeden hamile iken, babası duyalar ediyormuş, Allahım bir kızım olursa, Sanatçı Emel Sayına benzesin diye. Kızımın gözleri renkli olsun, ve Emel Sayına benzesin. Simge doğduğunda, babasının duaları yerine geliyor, ve Simge mavi gözlü doğuyor.
Simge Tertemiz Kimdir

Simge Tertemiz Kimdir, ve Hayatı.

İskenderun’da, Yahya Kemal Beyatlı ilköğretim okulunu bitirdikten sonra, Nuri Cıngıllıoğlu Lisesinde, okuyarak orada mezun oluyor. Daha sonra, Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Çalışma Ekonomisi, ve Endüstri İlişkileri, bölümü bitiriyor.

Simge Tertemiz, 2002 yılında, “Best Model of Turkey” Modellik yarışmasında, gelecek vadeden misyon ödülümü kazandı. Daha sonra 2004 yılında, “Best Model of Turkey” birincisi oldu. Aynı yıl, “Best Model of The World” model yarışmasında dördüncülüğü kazandı. Ayrıyeten aynı yıl içerisinde, 2004 yılında “Miss Tourism” yarışmasında birinciliği kazandı.
2007-2009 yıllarında ATV de “Özel Hat” adlı bir magazin programını sundu.
2007 yılında, yönetmenliğini Faruk Aksoy’un yaptığı, “Çılgın Dersane Kampta” filminde, Cüneyt Arkın ile birlikte, rol aldı.
2009 yılında ise, Offshore Sürat Tekneleri, Yarışmasının tanıtımını yaptı.

Simge Tertemiz, 5 yıl birlikte olduğu, Murat Kadıoğlu ile, 18 Haziran 2011, tarihinde evlendi. Aynı yıl içerisinde, 27 Ekim 2011 tarihinde, Nail Kayra isminde, bir oğlu dünyaya geldi.Evlilikleri fazla sürmeyen Simge, 2014 yılında, kocasından boşandı.

2016 yılının 1 Ocak ayı, TV8 ekranlarında oynayan, İşte Benim Stilim, Ünlüler yarışmasına katıldı.

Simge Tertemiz Resim Galerisi.

Simge Tertemiz Kimdir, ve Hayatı, Sesli Dinle.

Yorum Yap

Sesli Chat Girişi