• Avrupa Sesli Chat Sistesi

    Kameralı Seslichat, Sohbet Sitesi

    Avrupa'nın en büyük kameralı web sitesi, bütün kullanıcılarına ücretsiz mkanlar sunmakta.

Anasayfa » Yardım Sayfaları » Activex Denetimi Nedir

Activex Denetimi Nedir

Activex Denetimi NedirActivex Denetimi Nedir, Ne işe Yarar
Activex denetimi Microsoft’un geliştirdiği web sayfaları üzerinde çalışan, ve geniş bir özelliğe sahip olan, bir programdır. Bu ActiveX denetimi, sadece Windows işletim sisteminde kullanılan, bir programdır.

Bu program bir çok işlerde kullanılır.
ActiveX denetimi, mantık olarak baktığımızda, Java Appleti gibi, HTML içinde kullanılır.
Güvenli olmayan, Microsoft firmasından izin alınmayan Activex denetimleri, bilgisayarlarınızı riske sokabilir.

Activex Denetimi Nedir, Nerede Kullanılır.

Activex NedirBazı ActiveX denetim dosyaları, kötü amaçlı olarak yazılabiliyor. Kötü amaçlı yazılımlar ile, bazı bilgisayarlara virus gönderme, bilgisayarlardan bilgi alma, bilgi sızdırma, gibi zarar verici durumlar, sözkonusu olabiliyor.

Eğer Microsoft buna izin verdiyse bu risk aza iner. Microsoft bunu kontrol ederek, bu yazılımda herhangi bir açık varsa, izin vermiyor. Ama program kötü amaçlı yazılmadıysa, buna izin veriyor.

Belki farkındasınız, bazı web sayfalarına giriş yaptığımızda, activex denetimi yüklemek isteniyor, ve virus programları hemen devreye geçiyor. Bunlar Microsoft firmasından, izin alınmayan activex yazılımlarıdır. Çok tehlikeli ve riskli olabilir. Bunun için çok dikkatli olmanız gerekiyor, her önünüze gelen Activex denetimlerini, bilgisayarınıza yüklerseniz, iki günde bilgisayarınız çöker, ve bilgilerınız dışarı gider.

Web sitemizde kullandığımız, kameralı sesli sohbet activex denetimi, microsoft firmasının izin verdiği bir programdır. Güvenli bir şekilde yüklüyebilirsiniz. Hepinize iyi sohbetler diliyoruz.

Activex Denetimi Nedir, Nerede Kullanılır, Sesli Anlatım.

Yorum Yap

Sesli Chat Girişi